fbpx

Yayınlanan Yazılar Nasıl Yüksek Hit Alır?

Yayınlanan Yazılar Nasıl Yüksek Hit Alır?

Web site sahibi olanları en mutlu eden anlardan bir tanesi web sitelerinde ziyaretçileri görmektir. Ne kadar ziyaretçileri var ise web sitesi o kadar yükselme şansına sahip olur. Aynı zamanda PA değerleri artar, oturum süresi artar ve daha bir çok olay gerçekleşir. Bunların haricinde Adsense ekliyse gelen ziyaretçi sayısı ve tıklanma sayına göre para kazanadırır.

Web sitelerin trafiği nasıl artar?

Uygun Makale Yazımı

Web sitelerinde trafik çekmek için önemli olan ilk şey yazıların hedef kitlesi, aranması, ilgi çekmesi gibi durumlardır. Örneğin ”bu sene rock konseri olmadı” adlı bir makale yayımlarsanız bu yazıya hit almanız çok düşük olasılıktır. Fakat ”1 ayda 10 kilo verdiren tarif” adlı bir makale yayımlarsanız daha fazla kişiye hitap ettiği için buna trafik çekmek daha kolay olacaktır.

Trend kelimeleri bulmak için Google Trend aracını kullanabilirsiniz. Bu araç sayesinde o an Google arama motoru üzerinde aranan sürekli kelimeleri sizlere gösterir. Bunları takip ederek web sitenize en uygun başlığı bularak yazınızı yazmaya başlayabilirsiniz. Buradaki kelimeler en çok aranan kelimeler olduğu için bir diğer adımda yapacağımız trafik çekme işinde oldukça fayda sağlayacaktır.

Sosyal Paylaşımlar

Günümüzde en çok ve en uzun süre vakit geçirilen yerler sosyal medya platformlarıdır. Bu büyük gücü aslında kendiniz için bir fırsata çevirebilirsiniz. Örneğin web sitenizde oyun tanıtımları ya da teknoloji yazıları yazıyorsunuz. Facebook üzerinde kategoriye ait grupları bularak oralara kayıt olun. Daha sonrasında alakalı yazılarınızı gruplarda paylaşmaya başlayın. Bu sayede gruplardaki üyeler merak ederek sizin web sitenize girecektir.

Bunu her konudaki yazılarınız için uygulayabilirsiniz. Haber, teknoloji, bilgi ya da çok daha farklı içeriklerinize yüksek miktarlarda hit çekebilirsiniz. Sadece uygun kitleye sahip olan gruplarda paylaşım yapmanız gerekli.

Bu işlem ne kadar yararlı da olsa sürekli tekrar etmeyin. Grup ya da sayfalarda günlük 2-3 yazı paylaşımı yapmanız yeterli olacaktır. Daha fazlası web siteniz için olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Adwords Reklamı

Bu yöntem oldukça maliyetli yöntemlerden bir tanesidir. Adwords, Google’nin reklam hizmeti sunduğu bir araçtır. Adwords reklamları sayesinde belirlediğiniz anahtar kelimelerde belli ücret karşılığında Google de en üst sıralarda çıkarsınız. Bu sayede kullanıcılar sizeri daha rahat bulur. Daha çok işletme hesapları için tavsiye edebiliriz. Normal bloglar üzerinde adwords reklamı vererek sadece para harcamış olursunuz.

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir