fbpx

Web Site Trafiği Nasıl Arttırılır?

Seo için en önemli kriterlerden bir tanesi olan web site trafiğini arttırmanın bir çok yolu vardır. Web site trafiğiniz ne kadar yoğun olur ise anahtar kelimede üst sıralamalara yükselme ihtimaliniz de o kadar artmaktadır. Yapacaklarınızı adım adım anlatmaya çalıştık. Bu yolları izleyerek büyük ölçüde trafik kazanabilirsiniz.

1- Özgün Yazım

Her web sitesinin vazgeçilmezi öncelikle özgün yazılardır. Bir web sitesinin yazıları ne kadar özgünse o kadar yükselme ve trafik alma şansı vardır.

Yayımladığınız yazılar akıcı biçimde, kelime tekrarından kaçınılmış ve ne kadar bilgi verici olursa ziyaretçinizin hemen çıkma oranı düşer.

2- Sosyal İmlemeler

Facebook, twitter gibi milyonlarca insanın kullandığı platformlarda makale linkinizi yayınlayarak sitenize trafik çekebilirsiniz. Linkinizi paylaşırken ilgi çekici ve merak uyandırıcı başlık ve görseller kullanarak x2 kat daha fazla trafik alabilirsiniz. Bu aynı zamanda Seo açısından da etkili olacaktır.

Fakat ilgi çekici başlık ve görsel için de dikkat etmeniz gerekenler vardır, kullanıcılar abartı olduğunu anladığı an sitenizden çıkabilir hatta ilerleyen zamanlar ziyaret etmeyi bırakabilirler.

3- Sponsorlu Reklamlar

Bu yöntem maliyetli bir yol olduğu için çoğu blog sahibi tarafından kullanılmamaktadır. Fakat etkisi ve geri dönüş oranı açısından gayet etkilidir. Yazınızı sosyal medya platformlarında sponsorlu reklam çıkarak milyonlarca kullanıcıya ulaşabilirsiniz.

4- Tanıtım Yazıları 

Tanıtım yazıları her zaman Seo da trafik çekmek ve backlink elde etmek için en etkili yollardan biri olarak kabul edilmiştir. Gözle görülür etkileri yüksektir. Ücretli ve ücretsiz olarak tanıtım yazısı alabileceğiniz birçok yer vardır. Fakat yayınlamadan önce, tanıtım yazısı alınacak olan sitenin değerlerine bakılmasında fayda vardır, eğer düşük değerlerdeki sitelerden alırsanız etkisi yerine zararı daha büyük olabilir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir