Sosyal medya ile ilgili içeriklerimizi okuyarak daha fazla bilgi öğrenebilirsiniz.

Facebook Business Suite Nedir

Sosyal Medya Nedir?

Sosyal medya kullanıcıların kendi ürettikleri içeriklerini paylaşma fırsatı bulduğu internet platformlarıdır.

Sosyal Medya Uzmanı Ne iş Yapar?

Sosyal medya uzmanı ürün/hizmet tanıtımlarınız için en iyi platformu seçecek, takipçi kitlenizin en yoğun etkileşimde olduğu saatleri belirleyecek ve daha sonrasında etkileşimi en iyi olabilecek görselleri hazırlayıp belirlediği platform ve saatler üzerinde paylaşımları gerçekleştirirler. Etkileşimleri ve dönüşümleri optimize ederek buna göre strateji oluşturur ve hep en iyisi için çalışırlar. Detaylı bilgi için sosyal medya uzmanı yazımızı okuyabilirsiniz.

Hangi Sosyal Platformu Kullanmalıyız?

Markanızın kitlesi hangi plaftorm üzerinden sizlere daha fazla dönüş sağlayacak ise o platform üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Her platform üzerinde olmanız sizler için avantaj sağlayacaktır fakat kitlenizin yoğun olduğu tarafa yatırım ve harcamalarınızı yapmak etkili bir sosyal medya profili için sizlere büyük katkı sağlayacaktır. Detaylı bir analiz yaptıktan sonra buna karar verebilir ya da bir sosyal medya uzmanından yardım alabilirsiniz.

E-Ticaret ve Sosyal Medya İlişkisi Nedir?

E-Ticaret yapan firmalar için sosyal medya platformları büyük bir avantaj sağlıyor. Belirli bir kitleye ulaştıktan sonra doğal olarak onlara yeniliklerden ve ürünlerden sürekli haberdar etme imkanı sunuyor.

E-Ticaret firmaları ya da kurumsal firmalar yönetimlerini yaparken oldukça dikkat etmelidirler. Çünkü yapılabilecek en küçük hatalı söz veya paylaşımlar kısa süre de sizin önünüze bir çığ olarak gelebilir. Eğer yüksek bir kitleniz var ise bir uzman ya da ajans ile çalışmanız sizler için çok daha iyi sonuç verecektir.