fbpx

SEO’da Sık Sorulan Sorular

SEO çalışması yaptıran ya da yaptırmak isteyen müşterilerin aklında bir takım sorular vardır. Bu soruların cevaplarını bazen kolay şekilde bazen de uzun uğraşlar sonucunda öğrenebilirler. Bizlere gelen soruları derleyerek sizler için cevaplandırdık.

SEO Çalışmaları Ne İşimize Yaracak?

Seo çalışmaları ile web siteleriniz anahtar kelimelerinizde mevcut sıralamasından daha iyi konumlara gelmesinde, marka bilinirliğinizin artmasında doğal olarak da potansiyel müşterilerinizin web sitenizi daha çok ziyaret etmesine olanak sağlar.

SEO Çalışmalarında Ne Yapıyorsunuz? 

Seo çalışmalarımızda birçok işlem gerçekleştiriyoruz. Detaylı bir SEO çalışmasında web sitesini analiz ediyoruz, anahtar kelimelerinizi ve rakiplerinizi analiz ediyoruz. Bunlara uygun olarak web sitenizin On Page SEO (iç seo) ayarlamalarını yapıyoruz. İç SEO ayarlarında linklerin yapısını, başlıkların anahtar kelime oranını, etiketleri, meta açıklamaları, Türkçe karakter kod yapısını, site hız optimizasyonu ve görsel optimizasyonu gibi onlarca işlem gerçekleştiriyoruz. Kısacası SEO alt yapısını hazırlıyoruz. Bu sayede Off Page SEO çalışmalarından daha iyi verimler alıyor ve hızlı şekilde yükselmenizi sağlıyoruz.

Off Page SEO (site dışı SEO) çalışmalarında işinizi, web sitenizi ve markanızı en iyi şekilde tanıtmak için çalışmalar yapıyoruz. Bu sayede web sitenize birçok platform üzerinden ziyaretçi akışı ve doğal backlink sağlıyoruz.

SEO Çalışmalarında Program Kullanıyor musunuz?

Hayır. Bütün çalışmalarımızı manuel olarak gerçekleştiriyoruz. Program ile yapılan çalışmalar ne kadar hızlı yükseliş sağlasa da bir süre sonra web sitelerini spam tehlikesi ile karşı karşıya bırakıyor. Buradan ”SEO Programları Kullanmak Zararlı mı?” adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Websitemiz Ne Kadar Zamanda Yükselir?

Seo çalışması yaptırmak isteyen kişilerin en çok sorduğu soru budur. Arama motorlarının algoritmasını bizler değil, üreticileri oluşturuyorlar. Bu yüzden net bir tarih vermek mümkün değildir. Verebileceğimiz tek zaman kavramı 7-30 gün arasında yapılan işlemler etkisini göstermektedir. Bariz şekilde belli olan hatalarda ise çoğu zaman düzenlemeden sonra 24 saat içinde de olumlu sonuçlar aldığımızı gözlemledik.

Bir Aylık SEO Çalışması ile İlk Sayfaya Gelebilir miyim?

Birçok website sahibi tek bir çalışma ile ilk sıra ya da ilk sayfaya gelebileceğini düşünmektedir. Fakat bu düşünce yanlış bir düşüncedir. Eğer sektörünüzün rekabeti çok düşük ise bu mümkündür. Düşük rekabetlerde sadece iç optimizasyon ile bile ilk sayfada yer alabilirsiniz. Orta ve yüksek rekabetli kelimelerde 1 aylık çalışmalar ile bu pek mümkün değildir. Sektörünüzde birçok rakibiniz var ise onlarında SEO çalışmaları yaptırdığını düşünürseniz sürekli bir rekabet halinde olacağınız için SEO çalışmalarını uzun süreli olarak devam ettirmeniz gereklidir.

Sıralamam Neden Sürekli Değişiyor?

Teknolojinin gelişmesi ile artık her şey kolaylaştı. Bu sayede internet üzerinde site yayınlamakta oldukça basitleşti. Her gün binlerce web sitesi açılıyor. Bunlardan birkaçı da sizin bulunduğunuz sektörde olduğunu varsayalım. Yani pazar sürekli genişliyor. Bu web site sahipleri büyük ya da küçük çapta SEO çalışmaları yapıyorlar. Dolayısıyla sıralamalarda dalgalanma yaşamınız normaldir. Bu dalgalanmanın en büyük sebebi ise web site otoritenizin düşük olmasıdır. Bu yüzden mevcut sıralamayı koruyamaz.

Aklınızda olan soruları yorum bölümünde sorarak kısa sürede yanıtlarını alabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir