Seo ile ilgili tüm ipuçları blog yazılarında gizli. Kendi SEO çalışmalarını yapmak için yazılarımızı oku ve Google üzerinde daha fazla trafik alarak rakiplerine fark at.

web-sitesi-google-da-ilk-sayfada-cikmiyor-thegem-blog-default
wordpress-ping-servisleri-2016-810x536

SEO, Google ve diğer arama motorları üzerinde daha fazla trafik almak ve web sitelerin arama sonuçlarındaki sıralamasını değiştirebilmek için kullanılan optimazyon çalışmalarının tümüdür.  SEO çalışmaları ile web sitelerinizin trafiğini iyileştirebilir %100 den fazla attırabilir ve arama sonuçlarından çok daha fazla görünür daha fazla ziyaretçi trafiği alabilirsiniz.

SEO işlemleri daha çok SEO uzmanları tarafından gerçekleştilirmelidir. Bilinçsizce yapılan çalışmalar website trafiğini arttıracağı yerde daha da düşürebilir. Bir SEO çalışmasında tüm olaylar ele alınır. Rakiplerin SEO analizi, website analizi, sektör ve rekabet analizleri, yapılan hatalar ve geliştirilebilir sonuçlar gibi birçok konu analiz edilir ve oluşturulan strateji doğrultusunda çalışmalar gerçekleştirilir.

Google ve diğer arama motorlarında daha fazla trafik almak, ziyaretçilerine daha fazla görünmek, arama sonuçlarında daha iyi sonuçlar arasında yer almak isteyen her websitesine SEO (Arama motoru optimizasyonu) çalışmaları gerçekleştirilebilir.

SEO çalışmaları daha çok Google arama motoru için gerçekleştirilir. Bunun sebebi ise web trafiğinin %91 ini karşılamasıdır. Her arama motorunun kendine göre algoritması vardır. Google arama motoru daha çok trafik ve ziyaretçi için uygun olduğundan SEO çalışmalarını Google algoritmalarına göre gerçekleştiriyoruz.

On Page SEO (İç SEO), websitesi içerisinde yapılan optimizasyon işlemlerinin tümünü kapsar. İç SEO çalışmaları ile websitesinin SEO otoritesi oluşturulur.

İç SEO işlemlerinde websitelerin hız optimizasyonu, mobil kullanılabilir, içerik, link inşası, görsel optimizasyonu, 404 hataları, HTML/Text oranları gibi birçok faktör ele alınır ve düzenlemeleri gerçekleştirilir.

Websitenin dışında yapılan çalışma işlemleridir. Bu çalışmalar sayesinde bağlantı verilen sayfalar daha fazla otorite kazanır ve trafik alır. Tabiki her siteden backlink alınmaz. Sitenizin konusu ile alakalı olan yerlerden alacağınız bağlantılar sizlere çok daha iyi sonuçlar verecektir.

Ücretsiz diye alınan yerlerden geri bağlantılar sizlere daha sonrasında zarar verebilir. En iyi sonuçları alabilmeniz için SEO uzmanı ile çalışılmasını tavsiye ederiz.

SEO çalışmalarında 3 ayda ilk sırada gibi bir garantiyi kimse veremez. SEO sürekli gelişen ve güncel kalan bir süreçtir. Biz sizlere %100’e kadar trafik garantisi veriyoruz. Ne kadar çok trafik artışı olursa, müşterileriniz sizler ile etkileşime geçer ise Google bu faktörleri göz önünde bulundurur ve sıralama sonuçlarında sizleri daha iyi konuma getirir.

Kısa sürede ilk sayfada ya da ilk sırada garanti veren firmalar çoğunluklu çalışmayı kestikten sonra website sıralamasında düşüş yaşanmaktadır. Bunun senin etik olmayan şekilde yapılan çalışmalardan kaynaklıdır.

Adwords, Google’nin arama sonuçlarında doğal yolla sıralamaya giremeyenlerin ya da çok daha fazla trafiğe sahip olmak isteyenler için sunduğu ücretli bir araçtır. Burada reklamınızın yayında kalması için sürekli bütçe harcamanız gereklidir. SEO açısından en büyük avantajı ise websitesine trafik çekildi arama sonuçlarına etkisi vardır. Trafik çekmek için en etkili araçlardan biridir .

Adwords ücretli bir araçtır. Reklam optimizasyon puanınız ne kadar iyi ise ve tıklama başı ücretlerinizi yüksek tutarsanız görünür olma olanağınız o kadar artar. Bakiyeniz bittiğinde ise reklamlı sonuçlarda görünmezsiniz. Özellikle yüksek rekabetli bir kelimede reklam çıkmak için çok daha büyük bütçeler gereklidir.

SEO’nun birçok kriteri vardır. Blog yazıları yazmak, web sitesini güncel tutmak tabiki büyük bir etkendir fakat tek başına yeterli değildir. Blog yazılarınızı oluştururken bile SEO kurallarına uymanız halinde çok daha iyi sonuçlarda sıralamada yer alabilirsiniz. SEO bir bütündür ve başarı için detaylı olarak çalışılmalıdır.

Evet SEO çalışmalarını kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. Blog yazılarımızı takip ederek paylaştığımız bilgileri websitelerinizde uygulayabilirsiniz. Bu sayede daha fazla trafik alabilir ve Google arama sonuçlarında daha iyi konumlarda yer alabilirsiniz.

Sıralama için Google algoritmaları 200’den fazla farklı kriteri değerlendirmektedir. Bu yüzden ne kadar zamanda etki göstereceğini tam olarak söylemek zordur. Çoğunlukla çalışmaların etkisini tam olarak görebilmek için 90+ gün, daha zorlu ve rekabetli kelimeler için ise 180+ gün içerisinde en iyi iyileşme sonuçları alınmaktadır. SEO uzun bir süreçtir. eo.

SEO sürekli gelişen bir süreçtir. SEO çalışmasının süresi anahtar kelimenin rekabetine göre belirlenir. Düşük rekabete sahipseniz başarıyı kısa sürede yakalayabilirsiniz. Fakat internet kullanımının yaygınlaşması ile rekabeti düşük kelime neredeyse yok denecek kadar az.

Sizler gibi diğer rakipleriniz de SEO çalışması gerçekleştirmektedir. Bu yüzden daha fazla trafik ve daha iyi konumlar iyi sonuçlar elde edebilmek için sürekli olarak SEO çalışmaları gerçekleştirmelisiniz.

E-ticaret websiteleri satış yapabilmek için SEO çalışmalarına en çok ihtiyacı olan website türüdür. E-ticaret SEO çalışmaları normal çalışmalara göre biraz daha zorlu ve uzun bir süreçtir. Tam bir marka değeri ve sabit müşteri oluşturulması çok daha uzun süreler alabilmektedir.

SEO çalışmalarımız için sadece website, rakip, analiz ve araştırma işlemleri için birtakım yazılımları kullanıyoruz. Bu yazılımları sayesinde daha detaylı analizler yapabiliyor, daha iyi trafik elde elebiliyoruz. Sektördeki zayıf ve boş kısımları daha iyi belirleyebiliyoruz. Diğer işlemlermizin tümü SEO uzmanlarımız tarafından manuel olarak gerçekleştirilmektedir.

Kesinlike hayır. Blackhat çalışmalar ne kadar hızlı sonuç versede kısa sürede websitenin değer kaybetmesine, sıralamadan kaybolmasına hatta Google tarafından direk olarak ceza verilerek bir daha arama sonuçlarında çıkmamasına neden olabilir.

Evet, Google tarafından cezalandırılmış, sıralama sonuçlarında gözükmeyen ya da dizine kayıt edilmeyen (index almayan) websitelerinin cezalarını ortadan kaldırabiliyoruz.

Sizlerden genel olarak website kullanıcı girişlerini, search console ve analytics yetkisi istiyoruz. Duruma ve yapılacak işlemlere göre isteklerimiz değişebilir. Aynı zamanda irtibatta kalabilmemiz için ilgili kişinin iletişim bilgilerini istiyoruz.

İletişim sayfamız üzerinde bulunan mail, telefon ya da adres bilgilerini kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Telefon ile iletişim için her gün 09,30 – 19,30 arası mail ile iletişim için 7/24 ulaşabilirsiniz.