SEO Programları Kullanmak Zararlı mıdır?

  • Aralık 15, 2018
  • Seo
No Comments

 

SEO Programları Kullanmak Zararlı mıdır?

SEO çalışmalarında backlink almak için yüzlerce yöntem vardır. Rekabetli sektörlerde web sitelerinden manuel şekilde backlink almak çok uzun sürebilir. Haftalar, aylar sürebilir. Bu yüzden vakit tasarrufu yapmak için yüzlerce ücretli veya ücretsiz program ortaya çıkmıştır. Gelelim bu programlar zararlı mı faydalı mı?

Seo Programları Zararlı mı?

Seo programları ile yapılan çalışmalar ile dakikalar içinde on binlerce backlink alabilirsiniz. Fakat bilindiği üzere bu kadar backlink almak siteleri spam ve sandbox tehlikesi ile karşı karşıya bırakacaktır. Aynı zamanda program ile yapılan çalışmalarda yapılan programlardaki kayıtlı siteler ya link çöplüğü olmuş siteler ya da artık kullanılmayan spam durumuna düşmüş sitelerdir.

Her Seo Programı Zararlı mıdır?

Binlerce çeşit SEO için program vardır. Bunların çoğu zarar sağladığı gibi aralarında yararlı olanlarda vardır. Örneğin analiz araçları, anahtar kelime araçları, ahrefs, majestic gibi link takip araçları SEO uzmanlarına oldukça yarar sağlamaktadır. Bu programlar ile sitenize gelen linkleri takip edebilir, anahtar kelimeleriniz takip edebilir ve daha bir çok işlem için kullanabilirsiniz.

Fakat otomatik backlink alma programlarından kesinlikle uzak durulması gereklidir. Seoskop olarak çalışmalarımızda her zaman manuel işlem yapmaktayız.

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

No Comments

Son Yazılar

Leave a Comment