SEO

SEO (Search Engine Optimization),  web sitelerinin Google ve diğer arama motorlarına göre optimize edilmesi işlemidir. Bu çalışma sayesinde, web siteleri arama motorları tarafından daha otoriter görünür, daha fazla fayda sağlayabileceği düşünülür ve arama sonuçlarında Google ve diğer arama motorları tarafından daha iyi konumlar yerleştirilir. Bu sayede anahtar kelimeniz ile arama yapan kullanıcılar web sitenizi daha fazla görür ve ziyaret eder. Eğer web siteniz de bir hizmet ya da ürün satıyorsanız potansiyel müşterilerinize daha fazla erişebileceğiniz anlamını taşır.

SEO Gerekli mi?

Eğer web sitenizde iyi bir trafik hacmi yakalamak istiyorsanız, arama sonuçlarında daha iyi konumlarda görünerek istiyorsanız web sitenizi arama motorlarına göre optimize etmeniz gereklidir. Özellikle bu web sitelerinde biz hizmet ya da ürün satıyorsanız ve internet üzerinde anahtar kelimeniz ile arama yapıldığında üst konumlarda çıkmak istiyorsanız SEO çalışmaları yapmalı/yaptırmalısınız.

SEO Nasıl Yapılır?

SEO çalışmaları iki bölümden oluşmaktadır. İlk bölüm On Page (Site içi), ikinci bölüm Off Page (Site dışı) çalışmaları kapsamaktadır.

On Page (Site içi) çalışmalarda web sitenin optimize işlemleri gerçekleşir. Bu bölümde link yapıları, site içi linkler, site hızı, görsel optimizasyonları, sitemap, robot.txt gibi kriterler değerlendirilir. Gerekli işlemler uygulanır. İçerikler düzenlenir gerekiyorsa site için UX tasarımı oluşturulur. Kırık bağlantılar ilgili linklere yönlendirilir. On Page SEO çalışması ne kadar iyi ise Off Page SEO çalışmaları o kadar etki göstermektedir. Çoğu zaman On Page optimizasyon ile Google üzerinde yükselmeniz mümkündür.

Off Page (Site dışı) çalışmalarda ise hangi kelimede daha üst sıralamalarda çıkmak istiyorsanız o anahtar kelime ve site linki için backlink ile link inşası oluşturulur. Bu sayede diğer web siteleri gezen Google ve diğer arama motorlarının botları sitenizi güvenli olarak algılar ve daha üst konumlara taşır. Backlink konusunda kesinlikle dikkat edilmesi gereklidir. Her web sitesinden backlink alınmaması gereklidir. Sürekli ve yanlış alınan linkler sizleri yükselteceğine düşürecektir.

Bizden SEO hizmeti almak isterseniz canlı destek üzerinden ya da iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.