SEO Danışmanlığı kapsamında sizlere daha fazla trafik ve daha iyi anahtar kelime konumlarında çıkartmamızı isterseniz doğru yerdesiniz.

Dijital pazarlamada en iyi dönüşüm sağlayan faktör SEO çalışmalarıdır. SEO çalışmaları ile web siteniz üzerindeki ürün/hizmet satışlarını attırabilir, web adresinize daha fazla trafik çekebilirsiniz. Özellikle marka bilinirliği attırmak için oldukça önemli bir faktör. SEO nun sizlere sunduğu en büyük avantaj, ücretli reklamlar gibi sürekli para yatırmak zorunda kalmazsınız. Eğer SEO danışmanlığı hizmeti alıyorsanız sadece danışmanınıza ücret öderseniz.

Kurumsal SEO Danışmanlığı

Kurumsal SEO danışmanlığı marka ya da kurumunuza zarar vermeyecek şekilde gerçekleştirilir.  Rakipleriniz tarafından sizlerin dijital ortamda marka itibarınızı zedeleyecek ya da websitenize zarar verecek durumlardaki (anti SEO) işlemleri tespit eder ve anında müdahale ederek en az etkilenme ile devam etmenize olanak tanır. Sıradan sitelere yapıldığı şekilde değil tamamen kaliteli, marka tanınmışlığı attırma odaklı çalışmalar gerçekleştirilir. Kurumsal SEO danışmanlığı sayesinde sitenizin hem trafiği olduğunca artar hem de direk girişler ve Google üzerindeki sıralamanıza gözle görülür bir değer kaydedilir. Kurumsal SEO çalışmalarında kalitesiz linkler uygulanması arama motorlarında websitenizin daha da geri gitmesine, web trafiğinizin kaybolmasına neden olabilir. Bu yüzden SEO danışmanlığı hizmetinde sizlere neler yapabileceğimizi ve sizlere neler katabileceğimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO Danışmanlığı Nedir?

SEO Danışmanı sizlere web sitenizin nasıl daha iyi trafik alabileceğini, rakiplerinizin neler yaptığını ve sektörünüzün dijital ortamda ne tarafa gittiği hakkında araştırma yapar ve sizlere bilgi verir. Tespit ettiği eksiklik ya da hataları düzenler, Google üzerinde iyi konumlara getirmek ve ziyaretçi trafiğini daha fazla attırmak için gerekli tüm çalışmaları yapar. Kısacası tüm SEO çalışmaları danışman tarafından gerçekleştirilir ya da yönlendirilir.

Dijital pazarlama hizmetlerinin en önde gelenlerinden SEO hizmeti ile hem marka bilinirliğiniz artar hem de doğal olarak web sitenize gelen ziyaretçiler sizlerden ürün/hizmet satın alırlar. Doğal yolla trafik edilmesinden dolayı ücretli trafik reklamları gibi sürekli reklam içinücret ödemek zorunda kalmazsınız. Sadece aylık/yıllık olarak danışman beledilini ödersiniz.

SEO Danışmanlığı Hizmetleri

Anahtar Kelime Araştırması

Anahtar kelime araştırması ile en doğru kelimeler bulunur. Daha fazla trafik için long tail keyword araştırması yapılır.

İçerik Pazarlaması

Ürün ya da hizmetinizin hakkında detaylı bilgiler verebilecek yazılar yazılır. En doğru ve saf bilgi ile kullanıcıların sizlere ulaşması amaçlanır.

Rakip & Sektör Analizi

Rakip ve sektör analizleri gerçekleştirerek zayıf ve güçlü noktalar belirlenir. Rekabetin düşük oldu kelimeler bulunarak hızlı büyüme amaçlanır.

Site İçi Optimizasyon

Websitenizin otoritesinin sarsılmaması ve yapılan çalışmaların en hızlı şekilde etkiyi vermesi için SEO alt yapısı oluşturuyoruz.

Mobil SEO

İnternet kullanımı mobil cihazlar üzerinden daha fazla olduğu için websitenizi mobile cihazlara göre uyarlıyoruz.

Yerel SEO

Yerel SEO çalışmaları ile sizleri bulunduğunuz konumda marka bilinirliğinizi arttırmak ve lokasyonunuzda lider duruma getiriyoruz.

Anahtar Kelime Araştırması Nedir?

SEO danışmanlığı kapsamında önce rakipleriniz analiz daha sonrasında anahtar kelimeleriniz belirlenir. Bulunan ve belirlenen anahtar kelimeler ile web sayfanıza daha fazla trafik alması amaçlanır. Birden fazla anahtar kelimenin daha iyi konumlarda olması hem marka bilirinirliliğiniz artar hem de organik olarak trafiğiniz de artış gözlenir. Doğru anahtar kelimelerin seçimi bu yüzden oldukça önemlidir.  Websitenizin içerikleri hazırlanırken kullanıcıların aradığı tüm varyasyonlu kelimelerin kullanılmasına özen gösterilir. Bu sayede çok daha fazla sorgu sayfasından organik ziyaretçi kazanma şansınız mümkün olacaktır. Anahtar kelime araştırması nasıl yapılır? blog yazımız ile detaylı şekilde öğrenebilirsiniz.

 

İçerik Pazarlaması Nedir? 

İçerik pazarlaması, hedeflenen kitleye direk olarak ulaşmak ve onların dikkatini çekmek için yapılan çalışmalardır. İlgili ve istikrarlı içerik oluşturularak sürekli güncellik sağlanır. Yüksek kaliteli bilgiler ve asıl konunun direk olarak verilmesi ile gerçekleştirilir. Burada asıl hedef müşteriye bilgi vermek, ilgisini çekmek ve onu elde etme yöntemleri ile asıl ürünü ona pazarlamaktır. Marka bilinirliği kazanmak isteyen her web sayfası için oldukça önemli bir noktadır. İçerik pazarlaması nedir? adlı blog yazımızı okuyarak daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Rakip ve Sektör Analizi Nedir?

SEO danışmanlığı kapsamında yapılan öncelikli işlerden birisi rakip ve sektör analizidir. Bu sayede dijital platformlar üzerinde sektörünüz ne tarafa doğru gidiyor, rakipleriniz neler yapıyor ya da neleri eksik kalmış bunlar tespit edilir. Hangi kelimelerde başarı sağlamak için ne tür çalışmalar gerçekleştirilmiş, bu içerikler üzerinde ne kadar organik trafik geliyor gibi sonuçlar değerlendirilerek bir yol haritası oluşturulur.  Yol haritasına göre yapılacak tüm işlemler, kelimeler, hatalar, ücretli reklamlar vb işlemlere karar verilir ve buna göre çalışmalar sağlanır. Daha fazla bilgi almak için blog yazımıza göz atabilirsiniz -> Rakip analizi nasıl yapılır?

Mobil SEO Nedir?

SEO danışmanı kişilerin önem verdiği konulardan birisi sitenin mobil durumudur. İnternet kullanımının %80 mobil cihazlar üzerinden gerçekleştirilmekte.  Arama motorları da bu kriteri ön plana alarak websitelerindeki mobil uyumluluğu önemli bir SEO kriteri haline getirmiş durumda. Mobil kullanılabilirliğiniz ne kadar iyi olursa hem ziyaretçiler sayfanızda daha rahat gezinir hem de ziyaretçileriniz websitenizde daha fazla vakit geçirerek sayfada kalma süresini uzatmış olursunuz. Daha fazla bilgi edinmek için Mobil SEO nedir nasıl yapılır? adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yerel SEO Nedir?

Yerel SEO (Lokal SEO), genel olarak bir konum üzerinde bulunan işletme, kurum ya da kuruluşlar için gerçekleştirilir. İnternet üzerinden alışveriş yapmayan müşteriler bir ürün araştırırken internet kanallarından araştırma yaparlar fakat o bölgede bölgede bu hizmeti ürünü sağlayan işletmeden hizmet alırlar. Bu yöntem daha çok sabit bir lokasyon üzerinde hizmet verenler tarafından tercih edilsede SEO ya katkısı büyük olduğu için her işletme tercih etmelidir. Konumuzda daha fazla kişiye ulaşmak için Yerel SEO Nasıl Yapılır?  adlı yazımızı okuyabilirsiniz.