SEO Çalışması

SEO çalışması web sitelerinin arama motorlarında daha iyi konumlarda gözükmesi içi yapılan çalışmaların tümüne verilen bir addır. SEO çalışmaları sayesinde web siteleri daha fazla trafik ve daha fazla dönüşüm almaktadır. Bu hizmetler kurala uygun olduğu sürece uzun vadede sizlere sürekli olarak doğal ziyaretçi ve potansiyel müşterilerinizin tümüne ulaşmanızı sağlar.

Tüm işlemlerde amacımız Google’dan daha fazla trafik elde edebilmek ve domanin otoritesitesini en üst düzeye çıkarak arama motorlarına bunu ispatlamaktır. Düşük kaliteli içerikler ve otoriteler ile organik trafik artışı oldukça zordur. Hatta ilerleyen zamanda bunlar giderilmez ise Google tarafından cezalandırılabilirsiniz.

Seoskop SEO Ajansı olarak risklerinizi minimum düzeyde tutmaya çalışıyor ve en stabil sonuçlarını alabilmek için uğraşıyoruz. Sürekli geliştirmeler ve otorite arttırma çalışmaları ile her zaman daha iyisini hedefliyor ve yerinizin kalıcı olmasını sağlıyoruz.

Google SEO Çalışması

SEO Çalışmalarında Yapılan İşlemler

 1. Site analizi ve değerlendirmesi
 2. Rakip ve sektör analizleri
 3. Site içindeki hataların düzeltilmesi
 4. Search Console ve Analytics raporları
 5. İçeriklerin kontrolleri ve raporlara göre geliştirilmesi
 6. Yeni anahtar kelimelerin bulunması
 7. Başlık ve site açıklamalarının düzenlenmesi
 8. Site içinde link inşası oluşturulumu
 9. Gelen bağlantı analizleri
 10. Hız optimizasyonları
 11. Görsel optimizasyonları

Google SEO Çalışması için yapılan tüm işlemler bir bütündür. Site içindeki hatalar giderilmeden daha fazla trafik alınması ya da backlink oluşturulumu gibi işlemler çok etki etmeyecektir. Hataların giderilmesi, iç optimizasyonların kurallara uygun şekilde oluşturulması, kırık linklerin kaldırılması ve search console üzerindeki verilerin analizi ile kısa sürede analizi yapılarak düşük rekabetli ya da long tail (uzun anahtar kelime) kelimelerde sadece içerik ile yükselme sağlanabilir. Bu sayede o kelimenin aranma hacmine göre belirli oranda organik trafik akışı oluşmaya başlar.

SEO çalışmalarında sitelerini doğru şekilde analiz edebilmek oldukça önemlidir. Bu analiz sürecinde yapılacak çalışmalar ve oluşacak sonuçlar çalışmaların devamını getirecektir. Eğer yanlış analiz edilir ise yanlış SEO çalışması gerçekleştirilir. Bu da hem verim anlamında süreyi uzatır hem de ilerleyen süreçlerde ceza almanıza sebep olabilir.

SEO Çalışması Fiyatları

SEO Çalışması fiyatları müşterilerimizin isteğine göre değişiklik gösterebilmektedir. Amacımız her müşterimizin Google ve diğer arama motorlarında iyi konumlarda olmasıdır. Fakat her istenilen kelimenin rekabeti aynı değildir. Örneğin rekabet derecesi 20 ile olan ile 70 olanın arasındaki hem çalışma şartları hem çalışma süresi hem de çalışma fiyatları değişiklik gösterecektir.

Sizlerin istediği gibi herkes kelimesinde en iyi konumda olmak hatta Google da ilk sayfada ya da ilk sırada olmak istiyor. Bu sebeple herkes SEO çalışması gerçekleştiriyor ya da bir SEO uzmanı ile çalışıyor. Bu yüzden çalışma sürelerimizde 3 – 6 ve 12 aylık çalışmalar şeklinde gidiyoruz. Bu sayede müşterilerimizin websitelerindeki otoriteleri arttırarak kalıcı olmasını sağlıyor, olabilecek tüm aksiyon süreçlerimizi uzmanlarımız tarafından yönetiyoruz.

Aylık SEO Çalışması

Aylık SEO çalışması yapacağımız işlemler sitenizi incelemek ile başlıyor. Detaylı analiz işlemleri gerçekleştirilir ve bu analizler doğrultusunda varsa kırık linkleriniz düzenlenir, anahtar kelime araştırması yapılır ve içerikleriniz bu araştırmalara göre revize edilir ya da yeniden yazılır. Sayfalarınızın başlıkları ve açıklamaları kontrol edilerek kurallara uygun hale getirilir. Sayfalar arasında link inşası oluşturularak otoriter bir site olması hedeflenir.

Yapılan çalışmaların sonuçları her 15 günde bir analiz edilir ve oluşan sonuçlara göre strateji oluşturulur. Bu sayede sürekli büyüme arama motorlarında yükseliş amaçlanır. Aylık SEO çalışması işlemlerinde ödemeler ayda 1 defa gerçekleştirilir. Her ayın sonunda yapılan tüm işlemler detaylı bir raporlama ile müşterimize iletiyoruz. Bu rapor içinde  o ay içinde yapılan çalışmalar, güncel sıralamalar ve gelecek süredeki çalışma planları yazılır.

SEO Çalışmalarında Ne Garantisi Veriyoruz?

SEO çalışması için vereceğimiz en iyi garanti mevcut sıralamanızda yükselmenizdir. Yükselme garantili SEO çalışması hizmetlerimizi ile hedef anahtar kelimelerinizde ilgili alt kelimelerinizde yükselmenizi garanti ediyoruz. Ayrıca bizim tarafımızdan yeni oluşturulan içerikler ile daha fazla trafik elde etmeyi amaçlıyor ve potansiyel müşterilerinizin büyük kısmına ulaşmanızı amaçlıyoruz.

SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

İçeriğimizin devamından kendi SEO çalışmanızı nasıl yapabilirsiniz bununla ilgili detaylar vardır. Yazımızın devamını okuyarak çalışmanızı gerçekleştirebilir ve mevcut konumunuzdan daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

1 – Site Analizi 

Öncelikle sitenizi analiz ediyoruz. Site analizinde başlıca baktığımız değerler;

 • Site kullanılabilirliği ( Gelen ziyaretçiler aradıklarını kolayca bulabiliyor mu)

Gelen kullanıcıların websitenizde aradığını daha kolay bulabilmesi ve tekrar ziyaret etmesi ya da uzun süre oturum sağlaması için kullanıcı deneyimine önem vermeniz gereklidir.

 • Kırık link analizi

Kırık linkler ya da yanlış indexlenmiş linkler sizlere ilerleyen zamanda zarar verebilir, ziyaretçileriniz aradıkları sayfayı bulamadıkları için sitenizden hemen çıkabilir. Bu yüzden düzeltilmesi gereken önemli konulardan biridir.

 • Başlık ve açıklama ayarları

Başlıklar maksimum 60 karakter ve açıklamalar maksimum 160 karakter olmalıdır. Çok altında veya çok üstünde olanlar düzeltilerek daha iyi sonuçlar elde edilinebilir. Açıklamada kullandığınız kelimelere göre bile sitenizin sıralamasında ve ziyaretçinin sitenize tıklamasındaki etkisi oldukça büyüktür.

 • Görseller

Kullandığınız görsellerin boyutları ve site tasarımı ile uyumu SEO çalışması için oldukça önemlidir.  Büyük boyutlu resimler sitenizin açılmasını yavaşlatırken, düşük kaliteli görsel kullanmanız kullanıcıların tereddüt etmesine neden olabilir.

 • Site içi link inşası

Site içi bağlantılar oluşturularak hem site içindeki sayfalar otoritenin sağlanması amaçlanır hem de ilgili sayfalar arasında bağlantılar verilerek kullanıcıların sitenizde daha fazla gezinmesi ve daha uzun kalması amaçlanır.

 • İçerikler içindeki kelime yoğunluğu

Hedeflediğiniz sıralama faktörlerinden en önemlisi kelime yoğunluğudur. Bu yoğunluk %2 ile %6 arasında olması gereklidir. Aynı zamanda heading etiketlerinin kullanımı da oldukça önemlidir. Bu sayede hedeflediğiniz kelimeyi Google botları daha iyi anlayacak ve daha iyi sıralamaya alacaktır.

 • Site hızı

Site hızı hem kullanıcılar açısından hem de Google tarafından oldukça önemsemektedir. Hızınız ne kadar iyi olursa hem sıralamanızda daha iyi yükselecektir hem de ziyaretçilerinizin oturum süresini oldukça attıracaktır.

2- Rakip ve Analizleri 

 • Rakip analizi

Rakiplerinizin birçoğunu inceleyerek bir ön bilgi toplamalısınız sizlere birçok fikir verecektir. Rakiplerinizin hangi işlemleri yaparak ne tür sıralamalar elde ettiğini analiz edebilir, bu bilgiler doğrultusunda kendinize bir  çalışma stratejisi oluşturabilirsiniz. Özellikle ilk sayfadaki rakiplerinizi incelemeniz sizlere daha net bilgiler verecektir. Bu analizleri yapabilmeniz için kullanabileceğiniz bazı programlar

 1. Ahrefs 
 2. Semruhs
 3. SEOQuake
 4. Moz
 5. Alexa
 • Anahtar kelime araştırması

Hem rakiplerinizden elde ettiğiniz bilgiler hem de anahtar kelime sorgu araçları ile daha anahtar kelime araştırması yaparak en doğru kelimelerde iyi sonuçlar alabilirsiniz. SEO çalışması için doğru kelime analizleri oldukça önemlidir. Dönüşüm ya da trafik sağlamayacak kelimeler üzerinde çalışmaların yapılması SEO sürecinizi oldukça uzatacaktır.

3- Site Dışı SEO Çalışmaları

Site Dışı SEO çalışması için yapılan en iyi işlem size etkisi olabilecek yerlerden siteye trafik çekebilmek ve backlink sağlayabilmek. Burada backlink alırken dikkat edilmesi gereken birçok nokta var. Backlink aldığınız yerlerin kalitesi ve sektörü devreye giriyor.

Örneğin sitenizin konusu ile yakından uzaktan alakası olmayan bir yerden backlink alıyorsanız oradan size gelecek fayda minimum derecede olacaktır.

Fiyat ve detaylı bilgi için bizlere iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.