Seo Çalışması Yapmadan Yükselmek Mümkün mü?

  • Aralık 18, 2018
  • Seo
No Comments

SEO Çalışması Yapmadan Yükselmek Mümkün mü?

Eğer rekabetli bir kelimede web siteniz var ise dış çalışmalar da yapmanız gerekecektir. Bu hem uzun hem de maliyetli bir süreçtir. Fakat rekabet durumu düşük ya da daha çok blog türünde olan web siteleri bazı kelimelerinde dış seo çalışmaları yaptırmadan ilk sayfada hatta ilk sayfada olabilirler. Peki bu nasıl olur?

1- İç seo ayarları

Her zaman vazgeçilmez olan iç seo kriterlerinin tam olması gereklidir. URL yapıları, link inşaları, sayfa açılış hızı gibi kriterlerin düzenlenmesi gereklidir. İç seo ayarları SEO’nun en büyük kısmını kapsamaktadır.

2- Güncellik

Web sitenizi sürekli güncel tutmalısınız. Google güncel tutulan web sitelerini sever. Web sitenize bir blog kısmı açın ve her gün ya da 2 günde 1 olacak şekilde yazılar paylaşmaya çalışın. Bu sayede Google botlar sitenizi daha çok ziyaret edecektir. Gerektiğinde daha önceden paylaştığınız yazılarınıza eklemeler yaparak uzatın.

3- Özgünlük

Web sitelerindeki en önemli kriterlerden bir tanesi de özgünlüktür. Yazdığınız yazılar ya da içerikleriniz ne kadar özgün olur ise sitenizin yükselme şansı da o kadar artacaktır. Eğer yazıları başka yerde alıp direk yapıştırırsanız Google zaten bunun aynısından olduğunu tespit eder ve  yazınızı indexlemeyebilir hatta ilerleyen zamanlarda spama bile alabilir.

4- Yazıların uzunluğu ve akıcılığı

Yazılarınızı mümkün olduğunca uzun tutmaya çalışın. Minimum 300 kelimelik yazılar yazmaya çalışın. Tabiki bu uzun olması için alakasız konulara da yer vereceğiniz anlamına gelmiyor. Konu ile alakalı alt başlıklar olacak şekilde yazın. Yazınız ne kadar uzun olur ise giren ziyaretçi o kadar fazla kalır ve oturum süreniz artar. Bu da önemli bir kriterdir.

5- Seo eklentileri kullanın

Ücretsiz olarak sunulan seo eklentilerini kullanabilirsiniz. Bu eklentiler sayesinde URL isimlerini istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz, görünecek meta açıklamayı ayarlayabilirsiniz, sayfa başlığını düzenleyebilirsiniz. Hem yazılarınız için hem de web sitenizin bütünü için kaçırılmayacak bir fırsattır.

6- Kaliteli içerikler oluşturun sizin yerinize paylaşılsın

Yazdığınız yazılar büyük kitlelere hitap etsin ki okuyucular başkalarının da görmesi için kendi sosyal medya hesapları üzerinde paylaşsınlar. Bu sayede hem doğal backlink almış olursunuz hem de sitenize daha fazla trafik çekme imkanı yakalarsınız.

 

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

No Comments

Son Yazılar

Leave a Comment