Kurumsal İşletmeler İçin Sosyal Medya Yönetimi

No Comments

 

Kurumsal İşletmeler İçin Sosyal Medya Yönetimi

Kurumsal işletmelerin internet üzerinde kolaylıkla bulunmaları o firmalar için güvenilirlik ve marka bilinirliği kazandırmaktadır. Bu sayede kurumsal işletmeler sadece fiziksel dükkanları üzerinden değil internet üzerinden de potansiyel müşterilerine ulaşabilirler. Peki kurumsal hesaplar için sosyal medya yönetimi nasıl olmalıdır?

1- Doğru Hedef Kitle

Verdiğiniz hizmet en çok kimleri kapsıyor, kimlere hitap ediyor? Hesaplarınız için ilk öncelikle yapmanız gereken hedef kitlenizi belirlemektir. Örneğin verdiğiniz hizmet güzellik, cilt bakım ya da kozmetik ise hedef kitlenizi bayan olarak seçmeniz gerekli.

2- Doğru Paylaşım Stratejisi

Hedef kitlenize yönelik doğru analizler ile aktif oldukları saatleri belirleyerek en iyi saatlerde paylaşım yaparak etkileşimi arttırabilirsiniz.

3- Paylaşılacak Gönderi Seçimi

İstatistikler ile kullanıcıların saat kaçta aktif olduğunu, hangi fotoğraflarınızı beğendiklerini, hangi paylaşımlarınıza yorum yaptığınızı gözlemleyebilirsiniz. Fakat resimlerdeki kullanılan renk ve görsellerin kullanıcılarda nasıl bir duygu yarattığının istatistiğini tutamazsınız. Bu yüzden paylaşım yapacağınız içerikleri en dikkatli şekilde oluşturmanız gereklidir.

4- Güncellik 

Sosyal medya hesaplarınızı sürekli olarak güncel tutun. Günlük 1 adet gönderi paylaşarak bile ilerleyen süreçlerde çok güzel sonuçlar alacaksınız. Bu sayede marka bilinirliğiniz artar, daha fazla etkileşim almış olursunuz.

Gönderi seçimleriniz yaptığınız işi veya sektörünüzü anlatmalı. Bu sayede mevcut olan hedef kitleniz sizlere ulaşacak, kitle haricinizdeki kullanıcılar ile ayrılmasını sağlayacaktır.

 

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

No Comments

Son Yazılar

Leave a Comment