SEO

Google Haritalarda Tavsiye İşletme Bildirimi Desteği

Google haritalar, dünya üzerinde en çok kullanılan navigasyon araçlarından birisidir. Hem işletmeler için hem de normal kullanıcılar için birçok avantaj sağlıyor. İşletme sahiplerine işletmeleri hakkında adres bilgisi, ürün/hizmet bilgisi, iletişim bilgileri, hizmet saatleri gibi birçok bilgiyi ekleyebiliyorlar. Aynı zamanda işletmelere gelen yorumlar sayesinde kullanıcılar o işletme hakkında ön bilgi sahibi olabiliyorlar. Buna göre de tercih oranları üzerinde bir etki oluşuyor.

Bu yazımızda sizlere işletmeler İçin Google Benim İşletmem kaydınızın kullanıcılara önerilen mekan olarak bildirim gitme ihtimalini arttıracak ipuçları vereceğiz.

Google Haritalar İşletme Bildirimleri 

Öncelikle belirtmemiz gerekli ki bildirimlerin gitmesi için kullanıcıların Google Yerel Rehber servisine kayıtlı olması gerekli. Diğer kullanıcılar için bu bildirimler daha az gitmekte. Yerel rehber servisine kayıtlı olan kişilere ise örneğin ilgi odağı yüksek bir restoranın yakınlarından geçiyorsa o mekanın menü fiyatları gibi bir bildirim geliyor. Açıkcası işletme için oldukça iyi etki. Kullanıcıların sizleri tercih etme olanağını büyük ölçüde arttırmaktadır.

İşletme Bildirimi İçin Neler Yapılmalı?

Google’nin tüm hizmetlerinde dikkat ettiğini en büyük nokta güncellik. Örneğin bir websiteniz var güncel tutar ve ilgilenirseniz websiteniz Google üzerinde daha iyi konumlarda yer almaya başlar. Google işletmeler için de buna önem verilmeli. İşletmeniz ile ne kadar ilgileniyorsanız Google’da sizlere o kadar değer verir o kadar ön plana çıkarır.

1- İşletme bilgilerinizi eksiksiz doldurun

İşletme bilgilerinizi en ince ayrıntısına kadar detaylandırın. Adres kısmında kapı iç numarasına kadar detay verin, çalışma saatlerinizi, iletişim bilgilerinizi kısaca sizden istediği tüm bilgileri ekleyin.

2- Gelen yorumları yanıtlayın

Kullanıcılar tarafından işletme kaydınıza gelen yorumları yanıtlayın. Bu işletmeniz ile ilgilendiğinizi gösterir. Aynı zamanda kötü yorum yapan kişilere cevap verme hakkınızda doğar. Buradan Google harita yorum silme adlı konumuzu inceleyebilirsiniz.

3- Yayın yapın

Belirli zaman aralıkları ile işletme hesabınızın sayfasında içerikler paylaşın. Burada paylaştığınız içerikler haritalar üzerinde daha üst konumlarda yer almanızı sağlamak için önemli bir etkendir.

4- Ürün/Hizmet bilgilerinizi girin ( Asıl Püf Nokta)

İşletmenizin, Google haritalar tarafından tavsiye işletme olarak bildirim gitmesini istiyorsanız en önemli kısım burası. Google benim işletmem sayfanızda ürünlerinizi bu kısıma eklemeniz gerekli. Örneğin bir restorantsınız. Burada yemeklerinizi ve fiyatlarını eklemeniz dahilinde tavsiye edilen işletme olarak bildirimin gitmesini aşırı derece yükseltmektedir.

Bu aşamaları eksiksiz ve doğru olarak yapmanız halinde işletmenizin bildiriminin kullanıcılara gitmesi oldukça artacaktır. Eğer işletme profilinize yapılan yorumlar kötü ve yıldız puanınız düşük ise Google yorum satın al sayfamızı ziyaret ederek Google harita yorumları satın alabilirsiniz.

Write A Comment