Google Araçları Nelerdir?

  • Aralık 20, 2018
  • Seo
No Comments

Google, web site sahipleri, yazılımcılar ve normal kullanıcılar için bir çok araç tasarlayıp üretmiştir. Üstelik bu araçların çoğu ücretsiz şekilde kullanıcılara sunulmaktadır. Sizlerde ihtiyacınıza yönelik araçları kullanabilir ve iyi sonuçlar alabilirsiniz.

1- Google My Bussines Nedir?

Google’nın işletme sahipleri için sunduğu bir hizmettir. Google My Bussines ile ücretsiz şekilde web sitenizi açabilir, Google Harita kaydı oluşturabilir ve müşterilerinize doğrudan ulaşabilirsiniz. Yapmanız gereken Google My Bussines kelimesini arama motorları üzerinde aramak ve Google hesabınız ile giriş yaparak adımları takip etmek. 10 dakika gibi kısa bir web üzerinde yayına geçebilirsiniz.

2- Google Search Console

Google Search Console, webmasterlar için altın tepside sunulmuş bir nimettir. Webmaster Tools sayesinde web siteniz hakkında bir çok bilgiye ulaşabilir, sitenizin iyileşmesi gereken kısımlarını bulabilir,  hangi kelimeden ne kadar hit gelmiş görebilir, sitenize hangi diğer siteler üzerinden bağlantılar üzerinden link verilmiş tespit edebilirsiniz.

3- Google Adwords 

Bu hizmet aslında Google Reklam için kullanılmaktadır. Fakat içinde bulundurduğu diğer araçlar sayesinde birçok işe yarıyor. Örneğin anahtar kelime planlayıcı ile kelimelerin aylık aranma hacimlerini tespit edebilir ve yan anahtar kelimeleri tespit edebilirsiniz.

4- Google Trends

Google’nin bu hizmeti ile arama motorları üzerinde sık aranan kelimeleri öğrenebilirsiniz. Bu sayede aranma hacmi büyük kelimeleri öğrenebilir, sosyal medya yardımıyla kısa sürede büyük hit çekebilirsiniz.

5- Google Dökümanlar

Google Dökümanlar ile internet erişiminizin olduğu her yerde talbet, telefon ya da bilgisayarınızda istediğiniz excel, powerpoint, word gibi dosyalarınıza her yerden ulaşabilirsiniz.

6- Google Drive

Belgeleriniz bilgisayarda ya da telefonda çok yer kaplıyor olabilir. Burada imdadınıza Google Drive yetişiyor. Ücretsiz depolama sayesinde belgelerinizi ve dosyalarınızı burada barındırabilirsiniz. Aynı zamanda özel url yardımıyla dosyalarınızı başkaları ile de paylaşabilirsiniz.

7- Youtube

2006 yılından bu zamana kadar video izleme servisi olarak hizmet veren Youtube ile ilgi çekici içerikler üretebilir, ürünlerinizin ya da hizmetlerinizin yanıtın videolarını yayınlayarak sitenize Youtube üzerinden trafik akışı sağlayabilirsiniz.

En yaygın ve kullanışlı Google araçlarından yardım alarak web sitelerinizi kısa zaman içerisinde en iyi konumlara getirebilir ya da hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

No Comments

Son Yazılar

Leave a Comment