Facebook Business Suite Nedir

Facebook Business Suite Nedir? Nasıl Kullanılır? gibi tüm sorularınıza cevap bulmak için yazımızın devamını okuyabilir ve business suite kullanımı için gerekli bilgiyi öğrenebilirsiniz.

Facebook business suite eylül ayında Facebook ekibi tarafından yayınlanan yeni bir özelliktir. Özellikle işletmeler için büyük avantaj sağlaması için ortaya çıkarılmış bir üründür. Facebook, Instagram ve Messenger hesaplarını tek bir yerden yönetmenizi sağlayacak bir araçtır. Kısacası Facebook sayfa yöneticisininin güncellenmiş ve arayüzü değiştirilmiş aynı zamanda biraz daha basit ve kapsamlı hali de denilebilir.

Facebook Business Suite Özellikleri Nelerdir?

  • Insatgram ve Facebook hesaplarınızı bağlayarak gönderilerinizi tek bi platform üzerinden planlayabilir, iki platforma da aynı anda gönderi paylaşımı yapabilirsiniz.
  • Hem Insagram DM hem de Facebook Messenger mesajlarınızı tek birden görebilir, yanıtlayabilir ve yönetebilirsiniz.
  • Platform üzerinden  Insatgram istatistiklerinizi buradan görebilir ve analiz edebilirsiniz.
  • Facebook Business Manager’de detaylı reklam vermeyi bilmiyorsanız buradan basit düzeyde reklamlar verebilirsiniz.

Facebook Business Suite Nedir

Business Suite ve Business Manager arasındaki Farklar Nelerdir?

Business Suite ve Manager arasındaki reklam yönetim paneli birbirinden farklı platformlardır. Business Suite kolay şekilde hesaplarınızı tek yerden kontrol etmenizi sağlar. Business Manager ise detaylı reklam verebilmenizi sağlar.

Business Suite üzerinden verdiğiniz reklamlar, telefondan direk olarak Instagram üzerinden verdiğiniz reklamlar ile hemen hemen aynıdır. Detaylı şekilde reklam veremezsiniz. Business Manager ise sizlere çok daha detaylı reklam çıkabilmenizi sağlar ve reklam istatistiklerinizi detaylı şekilde analiz edebilmenizi sağlamaktadır.

Business Manager üzerinden detaylı reklam danışmanlığı almak isterseniz dijital pazarlama danışmanlığı sayfamıza göz atabilirsiniz.

Write A Comment