En Etkili Backlink Türleri

  • Aralık 2, 2018
  • Seo
No Comments

Seo (arama motoru optimizasyonu) için en önemli kriterlerden bir tanesi backlinktir. Ne kadar kaliteli yerlerden backlinkler elde ederseniz o kadar çok web sitenize trafik akışı sağlama olanağınız artar ve sitenizin tıklanma, sayfada kalma ortalaması ve ziyaret oranları artarak arama motorları üzerinde iyi konumlara çıkabilirsiniz.

Bu yazımızda en etkili backlink türlerini sizler için anlatacağız.

1- Sizden daha iyi olan rakiplerinizden link almak

Sizden daha üst konumda bir siteden link alabilmek, seo açısından oldukça etkili bir yöntemdir. Fakat rakip siteler sektörlerine rekabet katmayacakları için bu durum biraz zor durumdadır. Sizlerden ya yüksek ücret isteyecekler ya da olmaz diyeceklerdir. Aslında bir nevi web site yöneticisinin insiyatifine kalmış bir durumdur. Bu tür sitelerden yorum backlink alabilirsiniz fakat anasayfadan alacağınız kadar etkili olmasada yine de işinize yarayacaktır.

2- Sizden daha alt sıralamalarda olan rakiplerinizden link almak

Arama motoru sıralamalarında sizden daha düşük sıralardaki sitelerden link alabilirsiniz. Bunlardan link alabilmek sizden üst sıralamada olanlar için daha kolaydır. Fakat dikkat etmeniz gereken bazı kriterler vardır. İndex sayıları ve DA PA değerleri sizlerden yüksek olursa etkili olacaktır. Aksi halde bunlara dikkat etmeden link alımı yaparsanız sizin yerinize link aldığınız rakibiniz yükselebilir.

3- Rakiplerinizin Backlink Aldığı Yerlerden Link Almak

İlk iki seçeneğe göre bu yöntem çok daha kolaydır. Rakiplerinizin yorum ile backlink aldığı yerlerden sizde yorum ile backlink elde edebilirsiniz. Bu yöntem hem ücretsiz hem de kolaydır. Rakiplerinizin backlink aldığı yerleri görmeniz için ahrefs, semrush gibi analiz araçlarından yararlanabilirsiniz.

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

No Comments

Son Yazılar

Leave a Comment