E-ticaret yazılarımız ile detaylı bilgileri öğrenebilir ve satışlarınızı arttırmak için paylaştığımız bilgileri inceleyip öğrenebilirsiniz.

E-Ticaret Nedir?

E-Ticaret (elektronik ticaret) fiziki mağazalardaki ya da depolardaki ürünlerin internet üzerinden bir websitesi yardımıyla ya da sosyal medya gibi benzeri platformlar üzerinden ürünlerin satış işlemlerine denir.

E-Ticaretin Avantajı Nedir?

En büyük avantajlarından birisi fiziki bir mağazanın tam aksine müşterileriniz tüm dünya üzerinden olabilir. İşlet bir cadde üzerinde fiziki bir mağazanız var ise bu mağazanız eğer bir marka bayiliği vb değil ise mağazanızı sadece o lokasyondan geçen kişiler görecek ve bileceklerdir.

Fakat E-Ticaret yapan bir firmaysanız sizleri internet kullanan ve ürün/hizmetiniz ile ilgilenen kişilerin görmesi oldukça yüksek bir ihtimaldir. Sattığınız ülkedeki hatta dünyadaki herkesin sizleri görmesi ve sizlerden alışveriş yapması muhtemeldir.

Hangi E-Ticaret Alt Yapısını Tercih Etmeliyim?

Bu konuda birçok alt yapı sunan firma ve yazılım mevcuttur. E-Ticaret yazılımı seçerken en önemlisi size verecekleri destektir. Daha sonrasında bütçenize göre bir firma seçebilir ya da uygun bir alt yapı kullanarak kendiniz web sitenizi oluşturabilirsiniz. Fakat kendiniz oluşturursanız bir yazılımcıdan yardımcı olmasını rica edin. Dilerseniz Profesyonel E-Ticaret paketlerimiz ile için bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Pazar Yerleri Kullanılmalı mı?

Ürünlerinizi internet üzerinden satmak isteyen herkes alt yapısını kurduktan sonra ilk gün satış yapmak ister fakat bu kısım oldukça zordur. Bu yüzden ürünlerini internet üzerinde kısa sürede pazarlamak ve satışa sunmak isteyenler için pazaryerleri oldukça mantıklı bir seçim olacaktır. Kendi marka bilinirliliğizi ve takipçi kitlenizi oluşturduktan sonra pazaryerlerinden ayrılabilirsiniz.

Ürün Satışı için SEO mu Yoksa Dijital Reklamları mı Kullanmalıyız?

SEO çalışmaları ile websitenize daha fazla organik trafik çekebilirsiniz. Özellikle rekabeti az olan kelimeler ile kısa sürede başarı sağlayabilir ve hali hazırda bir kitleye ulaşabilirsiniz. SEO çalışmaları ile reklamsız organik şekilde sürekli olarak trafik çekebilirsiniz.

Reklam çalışmaları ile bütçeniz ne kadar ise o kadar gösterim sağlayabilirsiniz. Fakat marka bilibirliliği ve daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmak için reklamlar da oldukça önemlidir.

Kısacası her iki çalışmada sizlere çok fazla değer katacaktır. SEO uzun bir süreçtir fakat kalıcı ve organik trafik sağlar. Reklam ise kısa sürede çözümler almaya başlayabilirsiniz fakat bütçeniz oldukça reklam yapabilirsiniz.

Hangi Ödeme Yöntemi Kullanılmalıdır?

E-Ticarette kullanıcıların ne çok dikkat ettiğin nokta ödeme yöntemidir. Ödeme için farklı farklı yollarınızın olması kullanıcıların sizleri tercih etmesi için büyük  rol oynayacaktır.  Şu anda en çok tercih edilen ödeme yöntemi kapıda ödemedir. Hangi ödeme yöntemi ile çalışırsanız çalışın yanında kapıda ödeme olması kullanıcıların sizleri tercih etmesi açısında büyük rol oynayacaktır.