E-ticaret danışmanlığı ile elektronik ortamlarda ürünlerini pazarlamak isteyen fakat pazarlamada sorun yaşayan ya da nasıl yapacağını bilmeyen/geliştirmek isteyen kişilere son derece etkili çözümler üretiyoruz. Günümüzde fiziksel ticaret yavaş yavaş önemini yitirmekte, elektronik alışveriş her geçen gün çılgınca büyümektedir. Çoğu işletme fiziki işletmelerini kapatıp sadece internet satışına odaklanmış durumda yer almakta.

İnternet üzerindeki dükkanınız ‘’E-ticaret siteniz’’ olarak, satış yaptığınız konumu da Google olarak düşünün. Bu yerde alacağınız konuma göre ve marka bilinirliğinize göre de internet üzerindeki müşteriler sizler daha fazla tercih eder ve daha fazla sanal mağazanıza uğrarlar. Kısacası internet ortamındaki alışverişin, fiziki ortamdaki ticaretinizden pek bir farkı yoktur.Eğer internet üzerinden nasıl, nereden satarım gibi düşünceleriniz var ise E-ticaret danışmanlığı hizmetimiz ile sizlerin bütün sorularınızı yanıtlayarak hayata geçireceğiz.

E-Ticaret Danışmanı

E-ticaret danışmanı arayışınızı Seoskop.com ile çözüme kavuşturuyoruz. E-ticaret danışmanlığı kapsamında sizler ile beraber yürüteceğimiz bu program sayesinde sizleri ve sektörünüzü analiz ediyor, ilk günden satışlarınızı arttırmak için gerekli tüm çalışmalara başlıyoruz. Reklamlar ve SEO çalışmaları ile çok daha fazla kişiye ulaşıyoruz.

E-Ticaret Danışmanlığında Sizlere Ne Sunuyoruz?

 

  • Site İyileştirme

 

Fiziki işletmenizde dikkat çekici bir.ok unsur vardır. Örneğin tabelanız, dükkan içi yerleşiminiz, renklerin uyumları, gösterilen ilgi gibi birçok unsur sonucu müşteriler sizleri tercih eder ya da etmez. Verdiğiniz hizmete göre sizleri başkalarına önerir.

 

Bizde bu anlamlarda öncelikle E-ticaret sitenizi inceliyor, gerekli işlemleri gerçekleştiriyoruz. Burada yaptığımız ilk inceleme kullanıcı deneyimi üzerine. Örneğin kullanıcılar web sitenizi rahatça gezebiliyor ve aradıklarını filtrelerken sorun yaşıyor mu? Görselleriniz ne kadar kaliteli ya da ne kadar detaylı? Kısacası müşterilerinizin sizleri tercih etmesi ya da tavsiye etmesi için doğru şekilde mi bunları analiz ederek stratejiler oluşturuyor ve site üzerindeki düzenlemeleri gerçekleştiriyoruz. Sitenize giren kişileri ürünlerinizi almak için teşvik edici çalışmaları ve analizleri gerçekleştiriyoruz.

SEO

Fiziki işletmelerde mağazanız ne kadar işlek bir yerde ise o kadar fazla dikkat çeker, adı oluşur ve ziyaret edilir. İnternet ortamında da bu durum aynıdır. Google ve diğer arama motorlarında yapılan arama sonuçlarında ne kadar üst konumda olursanız potansiyel müşterilerin E-ticaret sitenizi ziyaret etmesi ve alışveriş yapması o kadar artar. Bunun için sattığınız ürünler ve verdiğiniz hizmetler ile ilgili detaylı sektör ve rakip analizi yapıyor, hem rakiplerinizi tanıyoruz hem de sizler için en iyi trafiği hangi kelimeden yakalayabilirsiniz bu konuda araştırma gerçekleştiriyoruz. Belirlediğimiz anahtar kelimeler üzerinde SEO çalışmaları sağlıyoruz.

 

  • İçerik Pazarlaması

 

E-ticaret siteniz üzerinde yer alan ürünler ilgili detaylı bilgiler veriyoruz. Bu içerikler doğrultusunda sitenize giren ziyaretçileri hem satın almaya teşvik ediyor, hem de alacağı ürün hakkında aklında kalan soru işaretlerini tamamen kaldırmış oluyoruz. Bu sayede ilerleyen alışverişlerinde de ihtiyaç ürünler olduğunda sizlerin online mağazasını tercih etme oranı daha fazla artıyor.

Sosyal Medya

Günümüzde dünya üzerinde internet üzerinden en çok vakit geçirilen yerler sosyal medya plaftormları. Bu platformlar üzerinde milyonlarca kişi her gün yeni paylaşımlar gerçekleştiriyor ve sürekli olarak sosyal medya kullanıcı ile etkileşim halindeler. Bu sosyal mecralarda işletmenizin varlıklarını oluşturuyor, işinizi ve markanızı yansıtacak şekilde profilinizi ve sosyal hesap şablonlarınızı oluşturuyoruz. Etkili sosyal medya pazarlaması ile sosyal hesaplarınızın yönetimini gerçekleştiriyoruz. Rakipleriniz ve potansiyel kitlenizi analiz ediyor sizler ile etkileşime geçmesi için çalışmalar sağlıyoruz.

 

  • Dönüşüm Optimizasyonları

 

Ürünleriniz Google üzerinde üst konumlarda yer alıyor olabilir. Peki sitenizi ziyaret eden kişilerden kaç kişi E-ticaret siteniz üzerinde yer alan ürünleri satın alıyor? Bu dönüşümleri gözlemliyor, eksik veya hatalı kısımlar var ise düzeltiyor, satın alınması için teşvik edici stratejiler gerçekleştiriyoruz. Bu sayede hem site üzerinden kazancınızı artıyor hem de müşterilerinizin diğer alışverişlerinde sizleri tekrar tercih etmesi için yeni nedenler oluşuyor.

 

  • Sosyal Medya Reklamları

 

Sosyal medyanın önemini ve hayatımızdaki büyük yerini az önce bahsetmiştik. Sosyal medya reklamları ile ulaşamadığımız ya da bizimle etkileşime geçmeyen kişilerin önüne detaylı hedefleme reklamları için stratejiler oluşturarak hem marka bilinirliğinizi, hem E-ticaret sitenizin trafiğini, hem de satışlarınızı arttırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Oluşan marka bilinirliğiniz ile web sitenize direk olarak girişler artacak, ilerleyen dönemlerde daha az reklam bütçesi ile daha fazla satış potansiyeli yakalama imkanı yakalabyaileceksiniz.

 

  • Tekrar Hedefleme Reklamları

 

E-ticaret danışmanlığı kapsamında sizlere en çok kazandıracak yöntem bu hizmetimizdir. Tekrar hedefleme reklamları ile web sitenize girmiş, ürün satın almış, ürünleri satın almaktan vazgeçmiş bütün kullanıcılara reklamlarınızı tekrar göstererek hem alışverişlerini tamamlamasını sağlıyoruz hem de markanızı tekrardan hatırlatmış oluyoruz.

 

 

  • Arama Ağı Reklamları (Adwords)

 

Arama ağı reklamları (adwords reklamları) yönetimi ile E-ticaret siteniz üzerinde sergilediğiniz ürünleri reklamlar ile daha fazla öne çıkması için reklam çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Düşük maliyetler ile yüksek satış hacmi yakalamak için reklamlarınızı tekrar optimize ediyoruz.

 

  • E-mail Pazarlaması 

 

E-ticaret siteniz üzerinden alışveriş yapan kişilerden mail adreslerini izinleri doğrultusunda topluyor ve onlara gelecekteki ya da mevcut olan kampanyalarınız ile ilgili düzenli mail bilgilendirmesi yaparak web siteniz üzerinden tekrar alışveriş yapmasına yönelik çalışmalar gerçekleştiriyoruz.