fbpx

Anti SEO Nedir?

 

Anti SEO Nedir?

Her web sitesi sahibi kendi anahtar kelimesinde üst sıralara çıkabilmek için onlarca farklı yöntemler denemektedir. En çok kullanılan yöntemler, kendi web sitelerinin otoritesini arttırarak üst sıralara çıkmaktır diğer yöntemlerde rakiplerin web sitelerine anti seo çalışmaları yaparak mevcut konumundan düşürmek, spama sokmak ya da trafiğini kötü etkilemek amacı ile yapılan çalışmalardır.

Anti Seo Nasıl Yapılır?

Genellikle anti seo, diğer web sitelerinden hedef web sitene farklı kelimelerde backlink sağlanarak uygulanır. Bu sayede farklı alakasız ya da farklı kelimelerden hedef siteye trafik akışı sağlanır. Bu sayede web site backlink alınan kelimelerde üst sıralamaya çıkmaya başlar. 

Anti SEO Nasıl Anlaşılır?

Anti SEO iki şekilde tespit edilebilir.

1- Web sitenizin indexlerini kontrol ederek

Google üzerinde nasıl indexlendiğinizi görmek için site:siteadresi.com/search şeklinde arama yaparak sitenize yapılan anti seo çalışmalarını görebilirsiniz. 

2- Sitenizin anchot textlerini kontrol ederek

Anchor text, sitenize hangi kelimeden trafik aldığını göstermeye yarayan bir özelliktir. Majestic, Moz gibi Seo araçlarının Anchor text özelliğini kullanarak hangi kelimeden trafik almışsınız öğrenebilirsiniz. 

Anti Seo Nasıl Etkisiz Hale Gelir?

Zararlı trafik gelen kelimeyi tespit ettikten sonra yapmanız gereken işlem oldukça basittir. Hangi kelimeden hangi URL üzerine zararlı trafik geldiğini tespit ettikten sonra search console üzerinden index silme işlemi uygulayarak kaldırabilirsiniz.

Yapmanız gereken diğer bir işlem ise zararlı kelimelerin hangi siteden backlink olarak alındığıdır. Tespit ettikten sonra disawow aracı ile artık o linkten alınan bağlantıyı reddederek zararlı bağlantılardan kurtulabilirsiniz.

Web sitesine anti seo çalışması yapıldığını düşünüyorsanız bizler ile iletişime geçerek yardım alabilirsiniz. 

 

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir